Europa, Warszawa

 Odliczanie miesięcy, dni, godzin i wreszcie 14 września 2019 roku 26 - osobowa grupa (dzieci, młodzież, rodzice, nauczyciele) z dworca PKP Iława Główna wyruszyła po półrocznych przygotowaniach na turnus do Darłówka– uroczej miejscowości nad morzem. Niektórzy mieli po raz pierwszy rozstać się na dłużej z rodzicami, a inni zabrali na wypoczynek mamy. Atrakcji podczas pobytu nie brakowało. Korzystaliśmy z zabiegów,  oferty kulturalno – rozrywkowej i turystycznej oraz krytego  basenu. Dobre jedzenie i wygodne pokoje uprzyjemniły pobyt. Miejscem codziennych spacerów była oczywiście plaża i urocze nadmorskie miasteczko z licznymi straganami. Nikt nie wrócił bez pamiątki dla siebie i najbliższych. Przywitała nas sztormowa pogoda, ale na koniec żegnało słońce. Trzeba było jednak wracać. Po dwóch tygodniach 27 września  przybyliśmy do Iławy. Przywieźliśmy fajne wspomnienia, które zostały uwiecznione na zdjęciach.

 

Organizatorzy turnusu: Mariola Panfil, Izabela Bujnowska, Wiesława Duda    dziękują za pomoc rodzicom,  Stowarzyszeniu „Jesteśmy”, Dyrekcji ZPSW, oraz Powiatowemu Centrum Pomocy Rodzinie.

 

Zdjęcia: W. Duda, p. Ewa Neuman

Tekst. W.Duda

info. R. Kowalkowski

Półkolonia „ Lato z przygodą” już za nami. Bawiliśmy się i spędzaliśmy czas bardzo aktywnie. Możecie się o tym przekonać zaglądając do naszej Galerii i oglądając zdjęcia ze wszystkich aktywności, które były udziałem uczestników półkolonii.                                                                                                                

Oczywiście organizacja półkolonii nie byłaby możliwa gdyby nie dofinansowanie jakie pozyskaliśmy od Gminy Miejskiej Iława. Serdecznie dziękujemy wszystkim dzięki którym to przedsięwzięcie udało się przeprowadzić.                                                                                                                                                 

Zapraszamy do obejrzenia naszej Galerii zdjęć powyżej.

Organizatorzy

Już 26 maja o godz. 15:10 zapraszamy wszystkich do udziału w happeningu w szczytnym celu.

Wydarzenie organizowane jest podczas 10-tych urodzin Galerii Jeziorak w Iławie. 

BIEGNIJ I POMAGAJ  - wybierz swój sposób na pokonanie trasy prowadzącej wokół Małego Jezioraka i pomagaj innym!  

Za każdego uczestnika happeningu Galeria Jeziorak przekaże 10 złotych na wsparcie iławskiego Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży z Niepełnosprawnością Intelektualną „Jesteśmy” .

Każdy z zarejestrowanych uczestników otrzyma numer startowy oraz kupon „10zł”. Po przekroczeniu mety należy wrzucić ten kupon do urny.

Dzięki Tobie kwota 10 złotych zostanie przekazana na rzecz Stowarzyszenia „Jesteśmy”.

Informacje dla Ciebie:

- w sobotę 25 maja  od godz. 12:00  do godz. 16:00 oraz w dniu happeningu od godz. 11:00 - 15:00. W tym czasie będzie można odbierać numery startowe.

  • Długość trasy wynosi 2500 m,  jedno okrążenie wokół jeziora Mały Jeziorak
  • Happening ma charakter rekreacyjny dlatego nie będzie pomiaru czasu ani klasyfikacji 
  • Udział mogą brać również dzieci pod opieką dorosłych
  • Regulamin dostępny na stronie  elektronicznezapisy.pl oraz w biurze startowym w Galerii Jeziorak w dniu rejestracji. 
  • O godzinie 16:00 zapraszamy na finałowe podsumowanie i urodzinowy poczęstunek przygotowany przez Galerię Jeziorak 

Happening objęty został patronatem Burmistrza Miasta Iława Dawid Kopaczewski

Współorganizatorem biegu jest Iławskie Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji

Partnerzy: Miasto Iława, Iława Inspiruje, Iławski Półmaraton La Rive, Jeziorak Iława, Broken Ball, Szkoła Pływania Orka, Fit House, Wir Iława, Drakens Iława, Piekarnia Tyrolska, La Stella, Biedronka, Infoilawa.pl, IłwaDlaWas, Gazeta Iławska, Radio Esk