Europa, Warszawa

   Stowarzyszenia „JESTEŚMY” otrzymało dotację z Gminy Miejskiej Iława na :  Prowadzenie zajęć letnich profilaktyczno – wychowawczych dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną  „Aktywne wakacje”. Dzięki pozyskanym środkom  12 uczestników uczęszczających do Zespołu Placówek Szkolno – Wychowawczych w Iławie mogło wziąć udział w tych zajęciach.

Zajęcia odbywały się w okresie 03-14.07.2017r. Celem prowadzonych zajęć była integracja, rozwijanie zainteresowań,  rozwijanie umiejętności społecznych takich jak: współpraca, współdziałanie, rozwiązywanie konfliktów, pomoc słabszym i mniej sprawnym, aktywne i akceptowalne społecznie spędzanie czasu wolnego, radzenia sobie w sytuacji rywalizacji, radzenia sobie z przegraną, z presją grupy.  Każdego dnia proponowaliśmy uczestnikom inne aktywności, między innymi : gra w kręgle, zajęcia na pływalni, wycieczki turystyczne do ciekawych ośrodków agroturystycznych, gry i zabawy sportowe . Wszyscy dobrze się bawiliśmy i miło spędziliśmy czas.                                                                                  

   Zapraszamy do obejrzenia zdjęć  z naszych aktywności w Galerii zdjęć.

 

Rozpoczęliśmy realizację projektu "Iławska jesień w obiektywie". Okres realizacji projektu : 01 sierpnia - 10 grudnia 2011r. Środki na realizację projektu pozyskaliśmy biorąc udział w lokalnym konkursie grantowym Stowarzyszenia "Przystań" - Działaj Lokalnie.

W projekcie udział bierze 14 młodych ludzi z głębszą niepełnosprawnością intelektualną uczęszczających na co dzień do Zespołu Placówek Szkolno - Wychowawczych w Iławie. Celem projektu jest rozbudzenie w uczestnikach projektu zainteresowania fotografią i fotografowaniem. Efektem końcowym będzie wystawa fotografii wykonanych i obrobionych samodzielnie przez uczestników. Dotychczas odbyły się warsztaty integracyjne i wizyta w profesjonalnym studio fotograficznym TOMCOLOR w Iławie, które podjęło się współpracy z nami przy realizacji projektu. Zachęcamy do obejrzenia pierwszych migawek z realizacji projektu.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z realizacji projektu.

Stowarzyszenie pozyskało środki z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko - Mazurskiego na realizację Projektu "Rozwiń Skrzydła". Projekt realizowany będzie w okresie kwiecień - listopad 2015r. Uczestnikami Projektu są wychowankowie internatu przy Zespole Placówek Szkolno - Wychowawczych w Iławie. Celem Projektu jest przeciwdziałanie zachowaniom ryzykownym podejmowanym przez młodzież poprzez rozbudzanie zainteresowań i rozwijanie aktywnych, akceptowalnych społecznie form spędzania czasu wolnego. W ramach Projektu realizowane będą następujące działania:

  1. Spotkania warsztatowe dla rodziców.
  2. Zajęcia na pływalni połączone z nauką pływania.
  3. Dogoterapia.
  4. Trening Zastępowania Agresji.
  5. Spotkania popołudniowe z rówieśnikami - iławskimi gimnazjalistami "Nasze pasje, Nasze Zainteresowania".
  6. Spotkania z pasjonatami.

Zapraszamy do śledzenia przebiegu Projektu w naszej galerii.

 

W dniach 21.07- 01.08.2014 dzięki wsparciu finansowemu Gminy Miejskiej Iława i Zespołu Placówek Szkolno -Wychowawczych zorganizowane zostały dwutygodniowe półkolonie dla 11 uczniów mieszkających w Iławie, a  uczących się w Zespole . Celem półkolonii była dobra zabawa, aktywny wypoczynek, współpraca i wzajemna pomoc. Podczas półkolonii były przejażdżki bryczką i statkiem "Ilavia", pikniki, spacery, byliśmy na pływalni w Iławie i w Aquaparku w Pluskach, były zajęcia sportowe, zajęcia plastyczne, dzień filmowy oraz turniej gier planszowych. Śmiechu i radości było wiele . Zachęcamy do odwiedzenia naszej Galerii, tam znajdziecie wiele ciekawych zdjęć.

Organizatorzy